Viva la carnival!


Viva

CZAS-START!

Karnawał 2018 rozpoczęty! Tanecznym krokiem wchodzimy w okres hucznych zabaw, przebieranych bali i szalonych imprez w gronie najbliższych. Jest to okres poprzedzający Wielki Post, tradycyjnie rozpoczynający się 6 stycznia Świętem Trzech Króli. Data zakończenia tej kilkutygodniowej zabawy jest ruchoma. W tym roku Karnawał potrwa 39 dni, przypadając aż na sześć weekendów. Ostatni dzień Karnawału wypada 13 lutego – dzień poprzedzający Środę Popielcową. W 2018 roku, co na pewno zmartwi wszystkich zakochany, Popielec pokryje się z Walentynkami obchodzonymi na całym świecie 14 lutego. 
NAJPIĘKNIEJ W RIO, ALE EUROPA TEŻ BALUJE

Najbardziej widowiskową zabawą karnawałową jest Rio de Janeiro, któremu towarzyszą wystawne petardy, tańce i przemarsze. W tym okresie Rio jest odwiedzane przez setki tysięcy turystów z całego świata. Od lat 50. XX wieku zainteresowanie sambą na brazylijskich ulicach stale rosło. Przez lata została wyłoniona grupa specjalna - Grupo Especial, w której skład wchodzi 12 elitarnych szkół rywalizujących o zaszczytny tytuł najlepszej podczas zabawy karnawałowej. Tancerze występują na platformach, które przemieszczają się na trasie parady. Samochody-sceny mają od 6 do 8 m wysokości i ok. 16 m długości. Kolorowe stroje tancerzy nawiązują do wystroju ich platformy, często z motywem przewodnim. Dziś konkursy szkół samby są nieodłącznym elementem karnawału w Rio. 


W Europie, najbardziej spektakularne świętowanie Karnawału ma miejsce w Wenecji. Widowisko to jest bardziej „teatralne” niż to organizowane w Rio. Uczestnicy zakładają dostojne kostiumy, których zwieńczeniem jest maska. Podstawą jej stworzenia jest najczęściej gips, pokrywany farbą i dopełniany kolorowymi piórami, koralikami i szlachetnymi kamieniami. Maska ma na celu całkowite zakrycie twarzy. Tradycja tej maski mówi, że tego dnia wszyscy są sobie równi, nie ma podziałów klasowych, dlatego każdej napotkanej osobie należy się ukłonić. Podczas Festiwalu w Wenecji wybierana jest najpiękniejsza maska, stąd rzemieślnicy i artyści prześcigają się w pomysłach i detalach. Karnawał kończy się widowiskowym pokazem sztucznych ogni na Placu Świętego Marka.
POLSKIE ZABAWY Z WIELOWIEKOWĄ TRADYCJĄ

Historia polskiej szlachty także wskazuje na celebrowanie Karnawału. Ówczesne biesiady charakteryzowały syto zastawiane stoły i hulańce do białego rana, połączone z kuligami i przejażdżkami wozów konnych. Obecne zabawy karnawałowe to przede wszystkim okazja do wspólnego tańca. Zdania są oczywiście podzielone - jedni preferują wystawne bale, także te przebierane, inni wolą spędzić czas pośród najbliższych w domowym zaciszu. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą restauracji i klubów, organizujących karnawałowe przyjęcia. Tu w szczególności polecamy zabawę podczas balu karnawałowego w siedleckiej Brofakturze - najbardziej prestiżowej restauracji w regionie naszego działania. Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie internetowej restauracji, a także pod numerem telefonu - 25 633 63 33. To świetna okazja do stworzenia motywu przewodniego i zachęcenia uczestników do przebrania się w coś nietypowego! W sieci znajdziesz mnóstwo pomysłów, którymi możesz się zainspirować. W połączeniu z karnawałową gorączką taka impreza to niezapomniane emocje.
JEŚLI NIE WYSTAWNY BAL TO KONIECZNIE PRYWATKA!

Podstawą dobrej zabawy karnawałowej jest nie tylko muzyka, ale także bufet. Decydując się na zorganizowanie „domówki”, pamiętaj aby Twoim Gościom nie zabrakło niczego do przekąszenia. Sprawdzonym sposobem jest wygospodarowanie tzn. szwedzkiego stołu. Dzięki temu, każdy może wybrać to, na co ma ochotę. Sprawdzonym sposobem jest przygotowanie przekąsek w mini porcjach lub koreczków. Na desce możesz podać różne rodzaje serów i wędlin. W najnowszej gazetce promocyjne Topaz znajdziesz m.in. szynkę ze wsi w cenie 17,59zł/kg i  ser pleśniowy President za jedyne 3,49 zł Nie zapomnij o gotowych przekąskach jak paluszki, ciastka i chipsy. Teraz TV PAKĘ popularnych Lay’s-ów kupisz w Topaz tylko za 3,99 zł! Ważne jest, aby uczcić Karnawał szampańskim, czego oczywiście już teraz Tobie życzymy. Polecamy też zapoznanie się z co miesięczną ulotką alkoholową TOPAZ dostępną wyłącznie w punktach alkoholowych w każdym sklepie sieci.
Życzymy tanecznych wieczorów, kreatywnych pomysłów na przebrania i przede wszystkim dobrej zabawy podczas tegorocznego Karnawału. W tym wszystkim pamiętajcie, że idealnie skrojoną ofertę promocyjną pod "małe" i "duże" zabawy znajdziecie jak zawsze w sklepach TOPAZ.