Centrum logistyczne Topaz


Rozległe centrum logistyczne w Wężach pod Sokołowem Podlaskim - zobacz jak zaopatrujemy Twój sklep spożywczy!

Główna siedziba firmy TOPAZ znajduje się w Sokołowie Podlaskim (województwo mazowieckie) w odległości około 90 kilometrów od Warszawy. W jej pobliżu – w miejscowości Węże – funkcjonuje rozległe centrum logistyczne sieci. Pracę nowoczesnego magazynu centralnego o powierzchni 12 000 m2 (w znacznej części magazynu wysokiego składowania) organizuje wewnętrzny system LogifactWMS, kompatybilny ze światowej klasy centralnym systemem operacyjnym sieci Microsoft Dynamix AX. Takie zaplecze, wraz z własną flotą transportową, gwarantuje w pełni samodzielne zaopatrzenie placówek handlowych, a tym samym – zawsze świeży i najlepszy asortyment w każdym sklepie spożywczym i supermarkecie. Dostawy realizowane są w systemie 24-godzinnym.


Nowoczesne Centrum Logistyczne Produktów Świeżych

W 2015 roku do istniejącego magazynu centralnego w Wężach (TOPAZ Logistyka) pod Sokołowem Podlaskim dołączyło nowe Centrum Logistyczne Produktów Świeżych TOPAZ, którego siedziba znajduje się w znakomitej lokalizacji, na trasie Warszawa-Brześć, w miejscowości Stare Opole pod Siedlcami. Jest ono zarazem jednym z największych centrów logistycznych w kwadracie Warszawa-Białystok-Brześć-Lublin o ogólnej powierzchni 20 tysięcy m2 przy możliwości wielopoziomowego składowania towaru. Magazyn w Wężach dystrybuuje artykuły suche – niechłodzone, a centrum dystrybucji pod Siedlcami – produkty świeże – chłodzone, takie jak: mięso, wędliny, nabiał, warzywa oraz owoce. Wszystko po to, aby każdy sklep spożywczy i supermarket był odpowiednio wyposażony.

Obydwa centra dysponują nowoczesnej klasy wyposażeniem, systemami informatycznymi zamówień i dystrybucji, powierzchniami biurowymi, własną flotą samochodową, stacją paliw, myjnią, a także serwisem samochodów ciężarowych. Warto wspomnieć, że obecne centrum logistyczne w Wężach zatrudnia ponad 100 osób, z kolei nowe centrum pod Siedlcami daje miejsce pracy kolejnym stu fachowcom.Własne marki i zakłady produkcyjne

Dbając o wysoką jakość oferowanych produktów, Topaz uruchomił własny Zakład Rozbioru Drobiu oraz Ciastkarnię „Natalia i Szymon”, która zaopatruje każdy sklep spożywczy sieci nie tylko w ciasta, ale też torty na zamówienie. W placówkach – niezależnie, czy znajduje się ona w Warszawie, Mińsku Mazowieckim, Siedlcach, Węgrowie czy Sokołowie Podlaskim, można również nabyć wysokiej jakości wędliny i alkohole z marki własnej „Od Szymona”.

W ramach Grupy Handlowej PL Plus, do której wraz z siecią Piotr i Paweł, Słoneczko i SPAR należy przedsiębiorstwo Topaz, powstaje marka własna Lubię. Jej produkty (kilkadziesiąt pozycji asortymentowych wszystkich kategorii) wyróżnia dobra jakość w atrakcyjnej cenie.