POGODA SPRZYJA, ZATEM ZRÓB GRILLA!


POGODA

Sport narodowy Polaków – grillowanie! Wraz z pierwszymi oznakami wiosny szturmem porządkujemy ogrody oraz adaptujemy przydomową przestrzeń, tak, by chwile spędzone na zewnątrz były komfortowe i pełne relaksu. Wreszcie przychodzi ten moment... pierwszy ciepły weekend! Kochamy złocistą kiełbasę, soczystą karkówkę i aromatyczne szaszłyki, a czas z najbliższymi przy stole jest bezcenny. Przygotuj się na grilla razem z Topaz i miej pewność, że każde spotkanie będzie sukcesem.
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

1.    Organizując spotkanie na świeżym powietrzu, zacznij od ustawienia wypoczynku ogrodowego, leżaków oraz stołu. Po zimie każdy z elementów musisz skrupulatnie wyczyścić. Meble, które są wykonanie z drewna mogą wymagać dodatkowej ochrony przed deszczem, dlatego użyj specjalnych emalii i substancji zabezpieczających.

2.    Najlepszym, najzdrowszym i najbardziej komfortowym wyborem są grille elektryczne lub gazowe. Nie musisz martwić się o podpałkę, brykiet czy pozostawiony popiół. Jednak konieczny jest dostęp do prądu lub w przypadku grilla gazowego, napełniona butla gazowa. Tego rodzaju grille są łatwe w obsłudze, a z ich odpaleniem poradzi sobie każdy. Jeśli jednak decyzja o organizacji grilla należy do tych spontanicznych udaj się do TOPAZ - w naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje zestawów grillowych na każdą kieszeń.

3.    Świeże mięso zamarynuj w ulubionych ziołach i oliwie, najlepiej kilka godzin wcześniej. Wtedy masz pewność, że smaki idealnie się połączą, gwarantując soczystość mięsa. Gdy jednak nie masz czasu na pichcenie, skorzystaj z oferty sprawdzonych dostawców, których znajdziesz w asortymencie mięsnym TOPAZ.

4.    Grilluj warzywa i bądź fit! Papryka, pieczarki, bakłażan, cukinia i szparagi – do wyboru do koloru.

5.    Niezależnie jaki grill wybierzesz, wszystkie produkty smaż na aluminiowych tackach lub w folii. Badania potwierdzają, że tłuszcz, który kapie na rozżarzony węgiel przyczynia się do aktywacji substancji toksycznych.

6.    Oranżady, soki, piwa – tego nie może zabraknąć na stole. W gazetkach promocyjnych TOPAZ znajdziesz szeroki wybór napoi w promocyjnych cenach. Własnoręcznie przygotowana lemoniada to alternatywa na upalne dni. Kilka cytryn, pomarańczy, woda i spora ilość lodu, gotowe! Warzywa, jakościowo najlepsze, również znajdziesz w sklepach z dobrze znanym Ci czerwonym logo.

7.    Oszczędź czas na zmywanie i wybierz jednorazowe komplety sztućców, kubeczków i talerzy.

8.    Dla urozmaicenia grillowych wieczorów możesz zaangażować gości w kalambury, karaoke lub wyświetlić klasyki filmowe. Najlepiej sprawdzi się do tego rzutnik, który będzie imitacją kina plenerowego.

9.    Pamiętaj, aby po zakończonym biesiadowaniu oczyścić grill. Osad po poprzednim grillowaniu to żadna przyjemność. Da Ci to pewność, że kolejne - nawet spontaniczne - spotkanie przy grillu będzie nie tylko udane, ale również zdrowe.

Gwarantem smacznego grilla jest bez wątpienia wysoka jakość produktów. W sklepach Topaz pod hasłem „Najlepsze na grilla” znajdziesz asortyment, dzięki którym serwowane przez Ciebie produkty zaspokoją najbardziej wymagające podniebienia gości. Spraw, aby każdy grill był doskonały i zyskaj miano szefa grillowej kuchni.