Komary, ach te komary!


Komary,

1. Przed wyjściem na zewnątrz warto całościowo zastosować na ubranie spray odstraszający komary. Więcej preparatu należy skierować na dłonie, nogi i skórę głowę. Popularne stają się opaski nasączone olejkami eterycznymi. Szeroki asortyment tych produktów dostępny jest w sklepach TOPAZ. Nie przepłacaj - w aptece czy w drogerii wcale nie musi być taniej!

2. Jeżeli planujesz spędzać czas w jednym miejscu, warto zaopatrzyć się w kominek aromatyczny z podgrzewaczem. Olejek herbaciany, goździkowy i lawendowy skutecznie odstraszą nieprzyjaciół, a dodatkowo spowodują delikatnie unoszący zapach.


3. Dla właścicieli ogrodów, polecamy broń w postaci roślin. Plektrantus koleusowaty potocznie nazywany „komarzycą”, kocimiętka i lawenda  swoją wonią skutecznie zniechęcają komary. Zadziwiający jest fakt, że zioła, które można hodować w doniczkach jak melisa, mięta czy bazylia także ochronią nas przed atakiem insektów.


4. Warto zadbać o pomieszczenia w domu, zabezpieczając okna moskitierami i wtyczkami do gniazdek, ze specjalnym aromatem. Skutecznie okażą się też świece o zapachu lawendy i cynamonu.


5. Jednak, gdy zostaniemy już zaatakowani przez komary, z pomocą przyjdą nam maści żelowe. Tradycyjnym, niezawodnym sposobem naszym mam i babć jest przyłożenie w miejscu ugryzienie plasterka ziemniaka lub cytryny.


Nie dajmy się komarom, cieszmy się wolnym czasem na świeżym powietrzu!