Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?


Jak

Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?  1 września lada moment dlatego już teraz warto zadbać o dobry tornister i jego wyposażenie.


Tornister, plecak czy torba?

Przy wyborze pierwszego, szkolnego plecaka trzeba rozróżnić pojęcie plecaka i tornistra. Plecak jest miękki i zazwyczaj nieusztywniany. Natomiast tornister oparty jest na solidnym stelażu, który nie ulegnie zdeformowaniu i wymusi u dziecka prostą postawę sylwetki. W rankingu zdecydowanie przegrywają torby na ramię. Są nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne dla kręgosłupa.

Waga i długość pasów

Kolejnym istotnym czynnikiem jest waga oraz dopasowana długość pasów. Z zasady spód tornistra powinien sięgać do dolnej części pleców młodego ucznia, a jego waga nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała. Tornistry ważą więcej, przez ukryty w nich stelaż, dlatego nie należy obciążać ramion dziecka zbędnym wyposażeniem jak notatnik czy kolejny piórnik.


Wnętrze oraz wyposażenie

Pakując pierwszy raz tornister zwróć uwagę na ułożenie całego wyposażenia. Cięższe i większe książki powinny być z tyłu. Wybierz zeszyty w miękkich okładkach. Piórnik musi zawierać tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a pudełko śniadaniowe powinno być niewielkie i lekkie. Większość tornistrów i plecaków posiada przegrody, które porządkują wszystkie elementy wewnątrz. Zwróć uwagę na elementy odblaskowe, to ważne szczególnie w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym.

Przekrój artykuł szkolnych w TOPAZ jest ogromny - począwszy od pakownych i wygodnych plecaków, po kolorowe zeszyty, długopisy i piórniki umilą niejeden szkolny dzień! Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla małych sportowców mamy m.in. sportowe koszulki i spodenki, które świetnie sprawdzą się na lekcjach wf. Farby plakatowe, zestawy pędzli, plastelina i kredki to zestaw obowiązkowy na zajęcia plastyki. Słownik angielsko-polski, ortograficzny, lampka na biurko, zakreślacze … Zajrzyj do nas i sprawdź ofertę artykułów szkolnych.


UWAGA! KONKURS!

A dodatkowo, zachęcamy do udziału w konkursie „Tornister Marzeń”. Wystarczy dokonać zakupów za min. 10 zł wybranych producentów, zachować paragon i opisać swoje wspomnienie z wakacji w dowolnej formie. Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@topaz24.pllub przez formularz online na stronie www.topaz24.pllub tradycyjnie pocztą na adres „TOPAZ, ul. Kolejowa 8b, 08-300 Sokołów Podlaski” . Im bardziej kreatywnie tym lepiej! Nagrodą jest kultowa już deska elektryczna i 25 bonów o wartości 200 zł do zrealizowania na zakupy w  Topaz. Konkurs trwa od 17 sierpnia do 10 września. Szukaj plakatów i oznaczeń półkowych.