DO IT YOURSELF - NIEZBĘDNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH.


DO

Chcesz zacząć przygodę z DIY, a nie wiesz, jak się do tego zabrać? Myślisz, że potrzebujesz kosztownego sprzętu, żeby samodzielnie coś zrobić? Nic bardziej mylnego. Wystarczą twoje chęci, odrobina inspiracji i kilka podstawowych narzędzi.


  • Klej. Nieważne jakiej marki, ważne, żeby był mocny i trwały. Powinien sklejać różnego rodzaju materiały: tkaniny, gumę, drewno, papier.
  • Nożyczki. Warto wyposażyć się w co najmniej dwie sztuki. Jedna para musi być solidna, dość dużych rozmiarów, aby bez problemu pociąć gruby karton. Druga para może być mniejsza, aby dokładnie wycinać wzory czy małe elementy. Jedno powinno je łączyć - nożyczki muszą być ostre.
  • Taśma. Przyda się zarówno klasyczna, szeroka i przeźroczysta taśma klejąca, jak również taśma dwustronna.
  • Pędzel. Potrzebny będzie nie tylko do malowania farbą, ale także do nakładania kleju. Najlepiej więc zaopatrzyć się w kilka sztuk różnej grubości i wielkości.
  • Nożyk do papieru. Nie jest to rzecz, bez której nie można się obejść, ale bywa pomocny. Czasem łatwiej wyciąć coś nożykiem niż nożyczkami.
  • Igła i nitka. Nie wystarczy jedna igła i jedna nitka. Tutaj niezbędny jest mały zestaw: kup igły różnej wielkości i grubości, aby poradziły sobie z każdą tkaniną oraz nitki z podstawowej palety barw.
  • Ozdoby. Kup lub poszukaj w domu wszystkiego, co może być przydatne podczas ozdabiania. Będą to guziki, sznurki, wstążki, cekiny, koronki, papiery ozdobne i wiele wiele innych rzeczy. Nigdy nie wiadomo, co może się przydać, ogranicza cię tylko własna kreatywność.


Ten podstawowy zestaw pozwoli ci stworzyć niezwykłe ozdoby do domu, przydatne pojemniki, schowki i wiele innych przedmiotów, które odmienią twoje wnętrze.