Back to school – jak przygotować dziecko na powrót do szkoły?


Back

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego tuż tuż. Żeby uniknąć wrześniowego szaleństwa, warto jak najwcześniej przygotować dziecko na powrót do szkoły. Już teraz zrób swoją listę zakupów i sprawdź, o czym koniecznie musisz pamiętać!


1. Plecak

Z pozoru oczywiste, ale skupiając się na pojedynczych przedmiotach często zdarza się zapomnieć, że trzeba je gdzieś trzymać. Wybór plecaka nie należy do najłatwiejszych, ponieważ musi być nie tylko wygodny i pojemny, ale także musi trafiać w gust dziecka. 


2. Zeszyty

Zeszyty to jedne z najbardziej podstawowych akcesoriów, o których nie można zapomnieć przy kompletowaniu wyprawki szkolnej. Warto wyposażyć się w przynajmniej kilka różnych rodzajów: w kratkę, w linię, a w przypadku najmłodszych dzieci – również w trzy linie. Jeśli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna naukę, lepiej wstrzymać się z zakupem do września, aby upewnić się, jakich zeszytów wymagają nauczyciele.


3. Piórnik

Podobnie do tornistra, piórnik musi być pojemny i ma podobać się dziecku. Przecież będzie z nim chodzić cały rok, a może nawet dłużej! Trzeba zdecydować, czy wygodniejszy będzie duży, z wieloma oddzielnymi gumkami na np. flamastry, czy mniejszy, w którym wszystko jest zmieszane. Przy małych dzieciach lepiej sprawdzają się te większe, ponieważ łatwiej im znaleźć określony przedmiot podczas zajęć.


Drugą kwestią jest jego zawartość. Każdy rodzic wie, że dzieci nagminnie gubią przybory piśmiennicze. Aby przygotować się na każdą ewentualność, w ramach wyprawki szkolnej warto kupić kilka różnych długopisów i ołówków, które świetnie sprawdzą się na „czarną godzinę”. Oprócz tego w piórniku nie może zabraknąć gumki lub/i korektora, kleju, taśmy, zakreślaczy i cienkopisów. Jeśli dziecko woli używać ołówka automatycznego - zaopatrz je w dodatkowe wkłady.


4. Kredki, plastelina i farby

Podczas zajęć plastyki uczniowie tworzą projekty z różnych materiałów. Do najbardziej podstawowych, które powinny być zawsze pod ręką, należą:  kredki ołówkowe i świecowe, plastelina oraz farby plakatowe i akwarelowe. Z takim asortymentem na pewno uda się wykonać większość zadań podczas lekcji.
5. Bloki

Nieraz słyszy się opowieści o dzieciach, które mówią rodzicom, że na kolejny dzień potrzebny jest im blok do szkoły, a wszystkie sklepy są już zamknięte. Aby uniknąć takiej sytuacji warto już teraz zaopatrzyć się w blok każdego rodzaju: rysunkowy, techniczny, z kolorowymi kartkami i A3. Schowane w szafie nie zniszczą się i będą mogły czekać na swój moment.


6. Naklejki na zeszyty

Specjalne naklejki na zeszyt pomogą zabezpieczyć się na wypadek jego zgubienia. W przypadku najmłodszych świetnie sprawdzą się te kolorowe, ze znanymi postaciami z bajek, które dodatkowo wpływają na walory estetyczne okładki. Z kolei starsze dzieci mogą korzystać z prostych, kolorowych naklejek, które są bardziej przejrzyste i czytelne. 


Naklejki na zeszyty sprzedawane są w specjalnych arkuszach, które pozwolą na oklejenie większości zeszytów. 


7. Odzież na WF

Oprócz przyborów szkolnych i piśmienniczych w wyprawce szkolnej powinien znaleźć się strój na zajęcia wychowania fizycznego – a najlepiej kilka różnych kompletów. Dzięki temu Twoje dziecko zawsze będzie przygotowane na WF, nawet wtedy, kiedy jego poprzedni strój wymaga prania.


8. Pojemniki śniadaniowe i bidon

Ostatnią rzeczą na liście, ale tak samo ważną jak poprzednie, jest wyżywienie. Pakując drugie śniadanie pamiętaj, by pojemnik był szczelny. Nie można dopuścić, aby książki i zeszyty ubrudziły się. Dobrym rozwiązaniem jest również bidon ze specjalnym filtrem, który pozbywa się z wody wszelkich zanieczyszczeń oraz szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Z taką butelką dziecko samo może nalać sobie wody, kiedy jej zabraknie. Zapraszamy na zakupy do sklepów Topaz. Nie czekaj do września i już teraz, powoli skompletuj wyprawkę dla swojego dziecka!