7 ciekawostek o Walentynkach


7

Walentynki już tuż tuż, dlatego przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek na ich temat. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakiego koloru róże kupić, kto dostaje najwięcej kartek walentynkowych albo ile trwał najdłuższy pocałunek na świecie - koniecznie przeczytajcie!


1#

14 lutego to nie tylko wielkie święto Zakochanych, ale również wielki liczby. Czy wiedzieliście, że tego dnia w samych Stanach Zjednoczonych sprzedaje się prawie 200 milionów róż, a na całym świecie wysyłanych jest niemal miliard kartek? Co ciekawe, statystycznie najwięcej dostają ich nauczyciele. Czyżby był to sposób na lepsze oceny? ;)


2#

Każdego roku z okazji Dnia Zakochanych około 1000 kartek zaadresowanych na Julię dociera do Verony – to właśnie tam rozgrywa się akcja słynnego dramatu Szekspira „Romeo i Julia”.


3#

Lubicie się całować? Ta para musiała to wprost uwielbiać! W 2011 roku padł rekord najdłużej trwającego pocałunku. Wyzwanie rozpoczęło się 14 lutego i trwało 46 godzin i 24 minuty – imponujący wynik!


4#

„Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, na co trafisz” – mawiał słynny Forrest Gump. Nie spodziewał się jednak, jak duże pudełko czekoladek może być. Największe pudełko w kształcie serca, wypełnione ponad 220 tysiącami czekoladek ważyło ponad 1690 kg!


5#

Kolor ma znaczenie! Zastanawialiście się kiedyś, jakiego koloru różę podarować bliskiej osobie. Wyjaśniamy:


  • Czerwone róże – podarowując je przekazujemy jednocześnie wiadomość „Kocham Cię” lub „Bardzo mi na Tobie zależy”
  • Żółte róże – w większości przypadków kojarzone są z nieszczerością i zazdrością. Jednak to tylko symbolika! Jeśli wiesz, że bliska Ci osoba lubi odcienie żółtego to czemu miałbyś nie sprezentować jej róż w tym właśnie kolorze?
  • Białe róże – dając je sugerujesz jednocześnie, że Twoje uczucia są prawdziwe i masz dobre zamiary
  • Różowe róże – „Bardzo Cię lubię”
  • Herbaciane róże – sprawdzą się świetnie, kiedy będziesz chciał komuś za coś podziękować


6#

Czy wiedzieliście, że w Japonii to kobiety dają prezenty mężczyznom? Panowie robią to dopiero miesiąc później, z okazji tzw. Białego Dnia, a tradycyjnym prezentem z tej okazji jest biała czekolada.


7#

Najdroższą walentynkę w historii otrzymała prawdopodobnie śpiewaczka operowa – Maria Callas. Była to specjalna kartka ze złota, wysadzana diamentami i szmaragdami. Podarował ją Arystoteles Onasis, grecki multimilioner.Z okazji tego Święta, mamy dla Was również coś specjalnego. Weźcie udział w naszym konkursie, odpowiedzcie na pytanie, czym jest dla Was miłość i jak odmieniła Wasze życie i zgarnijcie super nagrody!