6 POMYSŁÓW NA ORYGINALNY ZEGAR ŚCIENNY.


6

Zegar to przedmiot, który jest w każdym domu. Zwykle spełnia funkcję jedynie użytkową. Nie musi tak jednak być. Jeśli zadbasz o to, żeby był nietuzinkowy i oryginalny, może całkowicie odmienić wnętrze. Odpowiednio dobrany nada wyjątkowy charakter twojemu mieszkaniu.


Możesz poszukać w sklepie ciekawego zegara i po prostu go kupić. Jeśli jednak zdecydujesz się wykonać go samodzielnie, będziesz mieć pewność, że będzie wyjątkowy oraz będzie pasował do twojego charakteru i stylu twojego mieszkania.

Co będzie ci potrzebne, aby taki zegar wykonać? Mechanizm zegara (możesz wykorzystać ze starego zegarka),odrobina umiejętności manualnych oraz pomysł.


Aby Cię zainspirować, przedstawiamy 6 inspirujących zegarów ściennych wykonanych ręcznie.


Dla marzycielek

Nie musisz tworzyć zegara od podstaw. Możesz wykorzystać ten, który masz już w domu. Przez dobranie odpowiednich dodatków zmienisz całkowicie jego charakter. Zegar ozdobiony wysuszonymi kwiatami sprawdzi się w romantycznym, pełnym dziewczęcego wdzięku pomieszczeniu.


Papierowy księżyc w pełni

By wykonać taki zegar wystarczy gruby karton i kolorowy papier pakunkowy. Przy niewielkim nakładzie pracy można stworzyć coś naprawdę pięknego.
W ludowym stylu 
To propozycja dla miłośników rustykalnych wnętrz. Jeśli masz zdolności manualne, elementy dekoracyjne zegara możesz wyszyć bądź namalować. Jeśli nie, możesz kupić gotowe aplikacje i przykleić je do tarczy.Zegar jak malowany
Do wykonania takiego zegara możesz wykorzystać ten, który masz już w domu, bądź stworzyć go od podstaw z kawałka sklejki. Pomaluj tarczę w dowolny wzór, taki, który będzie komponował się z wnętrzem twojego mieszkania.Kulinarnie
Propozycja dla ludzi niebanalnych i z poczuciem humoru. Taki zegar z pewnością ożywi każdą kuchnię.
Na sportowo
Nie musisz być miłośnikiem gry w bilard, aby taki zegar przypadł ci do gustu. Może on być elementem wpisującym się w charakter wnętrza, jak również ozdobą, która będzie wyróżniać się na tle innych dodatków. Decyzja należy do ciebie.

 To tylko kilka zegarowych inspiracji. Własny zegar możesz zrobić na wiele innych sposobów – z filcu, metalu, starego plakatu, możesz go wyszyć na szydełku, a nawet zrobić na drutach. Możliwości są nieograniczone, ogranicza cię jedynie wyobraźnia.