Ozdoby wielkanocne? Pakuj koszyczek!


Ozdoby

Nic nie wprowadza wielkanocnej atmosfery w domu tak jak tematyczne ozdoby. Kolorowe jajka, cukrowe baranki czy wesołe zajączki są tylko kilkoma propozycjami, jakie mogą zawitać na naszych półkach.


Malowanie jajek

Nieodłączną częścią świąt wielkanocnych jest ozdabianie ugotowanych jajek lub ich pustych skorupek. Możemy korzystać przy tym ze specjalnych farbek, dostępnych w sklepach, lub skorzystać z artykułów papierniczych.

Możliwości do kolorowania jest wiele, a wszystko zależy od kreatywności. Niektórzy stawiają na prostotę, malując jajka na jednolite kolory, ale i te mogą wpasowywać się w konkretny motyw np. poprzez wybranie tylko jednego koloru. Ciekawym sposobem jest także owinięcie jajek różnokolorowymi kawałkami bibuły i nasączenia ich wodą, aby się zabarwiły. Dzięki temu można osiągnąć piękny efekt gradientu. Malować można również ręcznie, używając farbek czy markerów. Najczęściej spotykanymi wzorami w tym okresie są: kwiaty, elementy folklorystyczne, a nawet śmieszne emotikony, które z pewnością skradną serca najmłodszych.

Domowym sposobem wartym przywołania jest farbowanie za pomocą cebuli. Wystarczy tylko ułożyć jajka na łupinach warzywa, zalać wodą z octem, a następnie zagotować. Aby uzyskać na nich konkretne wzory należy narysować je ręcznie woskiem przed włożeniem.

Jednym z bardziej nietypowych sposobów, ale często wykorzystywanym w szkołach, jest ozdabianie jajek kolorowymi sznurkami, muliną, czy nawet zrolowanymi kawałkami bibuły. Wymaga to odrobinę więcej pracy, niż proste kolorowanie, ale efekty potrafią być zdumiewające.Kompozycje kwiatowe

 Każdy sezon ma swoje dedykowane kwiaty. Zdecydowanie nie może ich zabraknąć podczas Wielkanocy. Najczęściej na stołach pojawiają się bukiety żonkili i tulipanów, ale narcyzy i frezje są także coraz częściej widoczne. W tym okresie nie może jednak zabraknąć jednej, konkretnej rośliny – bazi. To one najbardziej kojarzą się nam z wielkanocną palmą czy koszyczkiem.

Wewnątrz takich kompozycji znajdują się nie tylko kwiaty i wstążki, ale również różnego rodzaju dodatki. Najczęściej są to kolorowe wydmuszki lub kurczątka i zajączki w formie figurek, bądź tekturowych wstawek. Takie ozdoby z pewnością wyróżniają się na stołach bądź w stroikach.Domowe dodatki

Coraz częściej możemy spotkać się z dedykowanymi Wielkanocy elementami dekoracyjnymi do domu. W ofertach sklepowych znajdują się różnego rodzaju zastawy stołowe, świeczki i figurki w kształcie jajek lub zajączków. Zainteresowaniem cieszą się również szklane, transparentne pojemniki, które służą nie tylko ozdobie, ale są również praktyczne. Mimo że takie produkty są używane wyłącznie w marcu i kwietniu, to z pewnością dodają upragnionej, świątecznej atmosfery.


Skorzystaj z oferty ozdób wielkanocnych -50% na drugi produkt i zaproś święta do swojego domu! Akcja trwa od 21 marca do 3 kwietnia. Lista sklepów biorących udział w akcji kliknij