TOPAZ wycofuje produkty rosyjskiego pochodzenia i pomaga przybywającym uchodźcom /AKTUALIZACJA/


Data dodania: 2022-02-28
TOPAZ

Polska sieć sklepów Topaz w dn. 28.02.2022 podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży produktów rosyjskiego pochodzenia. Jest to akt solidarności z narodem ukraińskim, który wobec rosyjskiej agresji na swoje niezależne terytorium, przechodzi dziś chwile największej próby. Sieć zaznacza, że proces wycofywania tych produktów został rozpoczęty, jest ciągły i zostanie ukończony w ciągu kilkudziesięciu godzin.


Jednocześnie Topaz aktywnie włącza się w pomoc na rzecz Ukrainy. W weekend, tj. 25-26 lutego, w wielu sklepach sieci przeprowadzono zbiórki żywności i środków chemiczno-kosmetycznych. Ofiarność Klientów, w tej trudnej do zaakceptowania sytuacji, była ogromna. Topaz przekazał łącznie kilka palet hermetycznie zapakowanej żywności i produktów chemicznych, a transport m.in. z tymi datkami wyruszył już na polsko-ukraińską granicę. Sieć nie wyklucza wsparcia kolejnych zbiórek żywności na terenie swoich sklepów.


Polska sieć sklepów Topaz jest też w stałym kontakcie z organizacjami charytatywnymi i wybranymi samorządami terytorialnymi, monitując sytuację i wspierając inicjatywy pomocy na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy.


AKTUALIZACJA (1 marca)


W dn. 01-05.03.2022 w sklepach Topaz w mieście Siedlce i na terenie powiatu siedleckiego zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka żywności. Produkty zostaną przekazane siedleckiej siedzibie Fundacji Leny Grochowskiej, która przyjęła już prawie 2 500 uchodźców, a planuje nawet 5 tysięcy. Ostatnie dni pokazały, jak zwykła codzienność może runąć w jednej chwili, ale również te same dni pokazały jak w jednej chwili potrafimy zjednoczyć siły i solidarnie nieść pomoc bliźniemu w potrzebie. Los Ukraińców nigdy nie był nam tak bardzo bliski. Zarówno Fundacja Leny Grochowskiej i Topaz od pierwszych godzin tego dramatu, spontanicznie rozpoczęły działania na rzecz pomocy. Arche, poprzez swoje hotele, w całej Polsce przyjęły już ponad 2 500 Ukraińców – to głównie wystraszone dzieci, kobiety i seniorzy, a planują przyjąć w swoich obiektach nawet 5 tysięcy uchodźców z Ukrainy. To bardzo trudne organizacyjnie i logistycznie zadanie, którego podjęła się Fundacja Leny Grochowskiej, a którą już dzisiaj w tych działaniach wspomaga dziesiątki osób, przedsiębiorstw, organizacji i instytucji dobrej woli. Do tego grona dołącza Sieć Sklepów TOPAZ. W szczególności potrzebna jest żywność hermetycznie zapakowana o długiej dacie ważności, woda do picia, napoje, chemia i środki czystości. Zebrane w sklepach Topaz produkty będą trafiać codziennie do siedleckiej siedziby Fundacji Leny Grochowskiej, która przeprowadzi logistykę datków pomiędzy potrzebujące grupy uchodźców. Pierwszy etap zbiórki został zaplanowany do soboty, 5 marca. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i jeśli tylko będzie taka potrzeba wszystkie akcje będą przedłużane. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie. Zbiórka została zakończona. W podziękowaniu Fundacja Leny Grochowskiej pisze "Fundacja Leny Grochowskiej składa serdeczne podziękowania klientom sieci sklepów Topaz za tak liczny odzew na wspólną akcję, której celem było przekazanie środków i produktów niezbędnych do życia uchodźcom z Ukrainy. Przez niespełna tydzień zebraliśmy ponad pół tony produktów. Przekazane dary trafią do miejsc, gdzie w tej chwili przebywają uchodźcy wojenni".


Podobne zbiórki z innymi podmiotami, m.in. samorządami terytorialnymi prowadzone są lub były w wybranych sklepach na terenie powiatu sokołowskiego i węgrowskiego.


We wtorek, 1 marca, na prośbę lokalnego Starostwa Powiatowego, Topaz udostępni swoje samochody ciężarowe, w tym pracowników, i dostarczy dotychczas zebrane datki przez lokalną społeczność na granicę polsko-ukraińską.


Lista sklepów, w których prowadzone są/będą/były zbiórki:
1) Siedlce, ul. Brzeska 131;
2) Siedlce, ul. Warszawska 133;
3) Siedlce, ul. Armii Krajowej 5;
4) Siedlce, ul. Sokołowska 47;
5) Siedlce, ul. Sokołowska 157;
6) Siedlce, ul. Janowska 93;
7) Siedlce, ul. Wyszyńskiego 9;
8) Siedlce, ul. Kazimierzowska 7;
9) Suchożebry, ul. Ogińskiej 1;
10) Wiśniew, ul. Siedlecka 22;
11) Stare Opole, ul. Warszawska 55;
12) Mokobody (Bale 1A);
13) Miedzna, ul. Ogrodowa 3A;
14) Mińsk Mazowiecki, ul. Targowa 1A;
15) Mińsk Mazowiecki, ul. Dąbrówki 52; 
16) Sokołów Podlaski, ul. Kolejowa 8B;
17) Sokołów Podlaski, ul. Węgrowska 3;
18) Sokołów Podlaski, ul. Piłsudskiego 24; 
19) Sokołów Podlaski, ul. Magistracka 6;
20) Sokołów Podlaski, ul. Wolności 52;
21) Jabłonna Lacka, ul. Sienkiewicza 17A;
22) Repki, ul. Szkolna 2;
23) Bielany, ul. Siedlecka 6; 
24) Kosów Lacki, ul. Sokołowska 12;


AKTUALIZACJA (2 marca)

W odpowiedzi na potrzebę niesienia pomocy naszym sąsiadom, od dnia 3 marca Hotel&SPA Hetman w Siedlcach, którego właścicielem jest Zbigniew Paczóski (właściciel sieci sklepów TOPAZ), zobowiązał się do przyjęcia 20 ukraińskich uchodźców.Nowi goście Hetmana uzyskają nieodpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie. Ponadto, właściciel zadeklarował, iż jeżeli ktokolwiek spośród tych osób będzie wyrażał chęć podjęcia pracy, zostanie mu udzielona pomoc. Mamy możliwość zapewnienia pracy naszym sąsiadom zarówno w szeregach sieci sklepów TOPAZ, jak i w innych firmach należących do grupy TOPAZ.


AKTUALIZACJA (9 marca):

Pierwsze tiry z darami, ofiarowanymi m.in. przez klientów sieci sklepów TOPAZ, dotarły już na granicę polsko-ukraińską. Nie ustajemy w naszych działaniach. W wielu naszych sklepach w dalszym ciągu prowadzone są zbiórki.
AKTUALIZACJA (10 marca):

Sieć sklepów Topaz przekazała niezbędne produkty spożywcze do prawidłowego funkcjonowania działalności foodtruck-ów przy granicy Polski z Ukrainą, które aktualnie świadczą pomoc w postaci ciepłych posiłków dla napływających do naszego kraju uchodźców z Ukrainy.


Sieć sklepów Topaz przekazała niezbędną pomoc i produkty spożywcze do zapewnienia pomocy uchodźcom przemieszczających się za pomocą połączeń Kolei Mazowieckiej.


AKTUALIZACJA (11 marca):

Od soboty, 12 marca, w wybranych sklepach Topaz ponownie ruszy zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc realizowana jest we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce. Datki trafią do Centrum Integracji Społecznej i Caritas Diecezji Siedleckiej, które we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, świadczą co dzień kilkaset niezbędnych posiłków dla Ukraińców.W trwającej zbiórce w szczególności istnieje potrzeba na ryże, makarony, kasze, mąki, oleje, konserwy, pasztety w puszkach, płatki śniadaniowe czy mleko UHT w kartonie. Zbiórka nie ma daty końcowej, będzie obowiązywała do odwołania. 


Lista sklepów, w których prowadzona będzie zbiórka we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce:
1) Siedlce, ul. Brzeska 131;
2) Siedlce, ul. Warszawska 133;
3) Siedlce, ul. Armii Krajowej 5;
4) Siedlce, ul. Sokołowska 47;
5) Siedlce, ul. Sokołowska 157;
6) Siedlce, ul. Janowska 93;
7) Siedlce, ul. Wyszyńskiego 9;
8) Siedlce, ul. Kazimierzowska 7;
9) Suchożebry, ul. Ogińskiej 1;
10) Wiśniew, ul. Siedlecka 22; 
11) Stare Opole, ul. Warszawska 55; 
12) Mokobody (Bale 1A)


Mecenat

Sieć sklepów Topaz to firma odpowiedzialna społecznie

dowiedz się więcej  
zobacz gazetkę

Zobacz aktualne promocje w najnowszej gazetce

zobacz gazetkę  
zobacz gazetkę

Dowiedz się, gdzie znajdziesz najbliższy sklep Topaz.

zobacz mapę