Międzynarodowy Dzień Pizzy


Data dodania: 2024-02-08
Międzynarodowy

9 lutego to wyjątkowy dzień dla miłośników pizzy. Ten pyszny, w zasadzie nieskomplikowany w przygotowaniu „placek” od lat podbija serca nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Początkowo ciasto podawane było z oliwą, czosnkiem i dodatkiem świeżych ziół, ale z biegiem lat te dodatki i smaki ulegały licznym zmianom i modyfikacjom, aż do dzisiaj gdzie każdy, wedle swojego uznania może przygotować swoją ulubioną kompozycję. Bez wątpienia najpopularniejszą z nich jest Margherita, a czy wiecie skąd wzięła się jej nazwa? Pochodzi ona od imienia włoskiej królowej, która w 1889 roku, skuszona pochlebnymi opiniami, odwiedziła jedną z najpopularniejszych pizzerii w Neapolu. Właściciel lokalu, przygotowując pizzę dla władczyni nadał jej nazwę na cześć królowej. I ta nazwa, znana na całym świecie obowiązuje aż do dziś.

Na cienkim, średnim, a może grubym cieście? Z warzywami, sosem pomidorowym i różnego rodzaju serami, a może ta pikantna z dodatkiem ostrych papryczek i pepperoni? Na którą się dzisiaj zdecydujesz?Mecenat

Sieć sklepów Topaz to firma odpowiedzialna społecznie

dowiedz się więcej  
zobacz gazetkę

Zobacz aktualne promocje w najnowszej gazetce

zobacz gazetkę  
zobacz gazetkę

Dowiedz się, gdzie znajdziesz najbliższy sklep Topaz.

zobacz mapę